Ahşap - Örgü - Tekstil

Ahşap

Ahşap atölyemizde üretilen tüm ürünlerin tasarımları çocuklarımızın odalarına farklı aksesuar arayışımızdan doğduğunu söyleyebiliriz. Ürünlerimizde kullandığımız ham ahşabın hissettirdiği doğallığı, kullandığımız boyaların çocuk ve bebek sağlığı açısından zararsız olmasını tercih ettik.

Ahşap ürünlerimizin başında yer alan ahşap retro TV tasarım tescil belgesi markamız Tinyroom'a aittir.

Örgü

Markamıza ait bir çok örgü ürün bulunmaktadır.

Örgü ürünlerle tanışma hikayemiz tasarım tescil patenti markamıza ait olan Tinymini yıldız karakterinin üretimine karar vermemiz ve bu tasarımı amigurumi tekniğine uygun hale getirmekle başladı.

Amigurumi nedir diye soracak olursanız; Ami ( örülmüş ) ve nuigurumi ( doldurulmuş oyuncak ) kelimelerinden türeyen örgü örenlerin de iyi bildiği sık iğne tekniğinin oyuncağa uyarlanmış halidir.

El emeğine önem verdiğimiz için ve çocuklarımıza sağlıklı oyuncaklar yapmak istediğimizden dolayı amigurumi tekniği ile yaptığımız ürünlerimizde %100 pamuk ipler kullanmayı tercih ettik.

Bu tekniği seçmemizdeki en büyük etken ise ürünün kendine has özelliklerini ön plana çıkartıp her bir oyuncağın üreticisinden izler taşımasıdır.

Örgü ürünlerimiz için tekrar tekrar kullanılabilir ve saklamaya değer, hatıralarla dolu bir hediye seçeneği de diyebiliriz.

Tekstil

Tinyroom olarak
Tekstili ürünlerde çocuk ve bebek ile birebir temasta olabilecek ürünleri %100 organik pamuk kullanarak yapmaya karar verdik. Üreticimiz olan Bursa menşeyli bir firmadan destek alarak gots sertifikalı bebek battaniyeleri ve müslinler ürettik.

Gots nedir?
Tarım sürecinde Organik olarak yetiştirilmiş elyafların tekstil sektöründe ilgili standartlara göre işleme alınması ile Organik tekstil sektörü doğmuştur. Üretimde hammadde olarak Organik elyaf kullanılması ve üretim koşullarının ilgili standarda göre yapılması: Bu alanda uluslararası geçerliliği olan Global Organik Tekstil Standardına (GOTS) göre üretim ve sertifikasyon yapılmaktadır. GOTS sertifikasyonu organik olarak yetiştirilmiş, sertifikalı organik elyaf kullanıma ek olarak GOTS’ un işleme/üretim standartlarını da kapsar.

GLOBAL ORGANİK TEKSTİL SERTİFİKASI

Sevgiler Tinyroom ekibi